Sběr baterií - vítězství v kraji!

baterie

V jarní sběrové kampani použitých baterií byla naše škola nejlepší v kraji!
Celkem 1,385 kilogramů použitých baterií v přepočtu na každého žáka odevzdala naše škola v rámci Recyklohraní v Jarní sběrové kampani se soutěží. Za tento výsledek nám patří 1. místo ve Zlínském kraji.

Obstáli jsme v konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Díky recyklaci budou baterie přeměněny na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Ze sta kilogramů baterií lze recyklací získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin.

Děkujeme všem, kteří jste se do sběru baterií zapojili!

diplom

1_diplom_prepocet_kraj_Zlinsky_ZS_Choryne.pdf