Šablony III - Podpora ZŠ a MŠ Choryně formou projektu šablon III

Šablony III 1

Projekt je realizován v období od 1.2.2021 do 31.7.2022.

Základní škola a Mateřská škola Choryně získala z rozpočtu Evropské unie a Národních veřejných zdrojů dotaci na realizaci projektu „Podpora ZŠ a MŠ Choryně formou projektu šablon III“ (reg. č. projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0019459). Podpora byla získána v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzvy s názvem Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – výzva č. 02_20_080 – Šablony III – mimo hlavní město Praha a navazuje tak na projekty realizované v minulých letech – „Šablony I“ a „Šablony II“.

Projekt je realizován v období od 1.2.2021 do 31.7.2022. Cílem projektu je podpořit činnost základní školy a mateřské školy formou projektu zjednodušeného vykazování v oblastech, které si škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování. Zajištěna tak bude personální podpora mateřské školy i základní školy v podobě školních asistentů a školního speciálního pedagoga, kteří mají za úkol pomoci pedagogům zejména při podpoře dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a začlenit děti s potřebou podpůrných opatření prvního stupně do kolektivu.

Z projektu budou dále hrazeny aktivity Projektový den a Projektový den ve výuce. Cílem aktivit je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí a žáků, podpoře individuálního přístupu k dětem a žákům a práci s heterogenní skupinou.  Novinkou je zařazení aktivity Zahraniční stáže pedagogických pracovníků MŠ a ZŠ. Cílem aktivity je profesní rozvoj pedagogických pracovníků MŠ a ZŠ, prostřednictvím zahraniční stáže (v zemích EU/Norsku/Islandu) a sdílením příkladů dobré praxe v oblasti práce s heterogenní skupinou dětí, žáků a studentů v zahraničí. Cílem výjezdu pedagogických pracovníků je dále rozvoj jejich pedagogických kompetencí podstatných pro zajištění kvalitního vzdělávání každého žáka a vedoucích k eliminaci předčasného ukončení školní docházky. Realizace projektu tak povede ke zvýšení kvality školního vzdělávání na naší škole.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Zpráva na web školy ZŠ a MŠ Choryně – šablony III

Zpráva-na-web-školy-ZŠ-a-MŠ-Choryně-šablony-III.pdf