Hodina pohybu navíc

Od školního roku 2015/2016 - již ukončeno.
Smyslem projektu bylo nabídnout žákům 1. až 3. ročníků základních škol v rámci jejich pobytu ve školní družině jednu hodinu pohybových aktivit týdně navíc.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo v roce 2015/16 pokusné ověřování s názvem Hodina pohybu navíc.  Pohybové aktivity povedou učitelé tělesné výchovy nebo trenéři s minimální kvalifikací licence „B“, nebo „UEFA A“ ve fotbalu.

Na pomoc učitelům/trenérům připravil tým autorů z jednotlivých sportovních svazů metodický materiál, který přináší náměty pro vedení hodin pohybových aktivit zaměřených na všeobecný pohybový rozvoj žáků a na rozvoj základních pohybových dovedností v šesti sportech – fotbalu, basketbalu, házené, volejbalu, rugby a hokeji (zde zaměřeného na bruslení).

Cílem programu „Hodina pohybu navíc“ je získat zájem žáků o pohyb a daný sport s využitím základních dovedností, i když technicky nedokonalých. Cílem tedy není naučit žáky daný sport, ale ukázat jim jeho zábavnost, navodit příjemné zážitky, případně žáky nasměrovat do sportovního oddílu.

Datum vložení: 23. 3. 2021 16:06
Datum poslední aktualizace: 21. 7. 2021 13:55