ZŠ a MŠ Choryně
ZŠ a MŠ Choryně Škola hrou s přírodou

Vize a plány

Vize školy

Škola leží v obci Choryně vzdálené asi 8 km od města Valašské Meziříčí. Ve vesnici žije kolem 800 obyvatel. Obec je obklopena lužními lesy, v těsné blízkosti školy protéká potok Pastevník, dále říčka Juhyně, která se zde vlévá do řeky Bečvy. V blízkém okolí školy se nalézá PP Choryňská stráž, která je ukázkou přirozené regenerace původního dubového lesa s typickou květenou a teplomilným společenstvem. Další z významných lokalit, PR Choryňský mokřad (vzdálen asi 3 km od školní budovy) je regionálně významným mokřadním společenstvem.

Úplnost a velikost školy

Základní škola v Choryni je malotřídní škola jen pro 1. stupeň. Žáci jsou rozděleni do dvou tříd: V I. třídě - 1. a 2. ročník, ve třídě II.-  3.,4. a 5. ročník.

Škola sdružuje

ZÁKLADNÍ ŠKOLU                  kapacita 32 žáků

MATEŘSKOU ŠKOLU             kapacita  33 dětí

ŠKOLNÍ DRUŽINU                   kapacita 25 žáků

ŠKOLNÍ JÍDELNU                    kapacita 65 stravovaných

Cílem vzdělávání na naší škole je vychovat všestranně rozvinutou osobnost, která se dobře uplatní v životě současné společnosti.

Co chceme a kam směřujeme

Chceme žáky učit takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě (tzn. méně encyklopedických poznatků a více se zaměřit na učení se zaměřením na praxi), více využívat efektivních metod a forem výuky, jako je skupinové a projektové vyučování, kterými vedeme žáky k týmové spolupráci a k vzájemné pomoci. Snažíme se vytvářet rodinnou, tvůrčí atmosféru, která podporuje fyzické i psychické zdraví  i rozvíjení a kultivování vzájemných vztahů.Naše škola  využívá svých specifik, klade důraz na některé oblasti výchovy a vzdělávání a tím se odlišuje od ostatních škol. Zaměřujeme se především na:

• Zdravý životní styl,
  • Environmentální výchovu,
  • Informační a komunikační technologie.