ZŠ a MŠ Choryně
ZŠ a MŠ Choryně Škola hrou s přírodou

Aktuality

#

Drakiáda v družině

Datum: 15. 10. 2021

Od pondělí 11.10. naši šatnu ve škole okupovali draci! Krásně barevné modely čekaly na nejvhodnější povětrnostní podmínky. Ve čtvrtek jsme se dočkali krásného a přiměřeně větrného odpoledne - a draci se mohli proletět!

#

Úklid zahrady

Datum: 1. 10. 2021

Do péče o školní zahradu jsme zapojili také školní družinu - žáci sbírali jablka a hrabali listí - a práce venku je viditelně bavila!

#

Přespolní běh

Datum: 30. 9. 2021

Ve středu 29.9. jsme využili příznivé počasí a uspořádali ve školní družině přespolní běh. Trasa vedla po polních a lesních cestách a začínala na Hajňáku.

Ukliďme Česko 1

Ukliďme Česko

Datum: 29. 9. 2021

Každoročně se s žáky zapojujeme do akce Ukliďme Česko, při které čistíme okolí školy od odhozených odpadků. Podstatou akce není jen úklid, ale i motivace dětí k zájmu o vesnici, ve které žijí.

#

Letní družina - 2. týden

Datum: 30. 7. 2021

V posledním červencovém týdnu se letní družiny zúčastnilo 10 žáků, kteří si užili sportování v duchu právě probíhající olympiády. Také se podívali do minizoo ve Valašském Meziříčí, do skanzenu a na Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově a na choryňskou naučnou stezku. V pátek se opět konal cyklovýlet!

#

Letní družina v provozu

Datum: 19. 7. 2021

V pondělí 19.7. jsme se poprvé sešli v letní družině. Připravili jsme si prázdninové deníky, do kterých budeme zapisovat zajímavosti, hráli jsme stolní tenis, badminton, zkoušeli chůzi na chůdách a koupali se v bazénu.

ukliďme svět 2

Ukliďme svět

Datum: 26. 5. 2021

V pátek 21.5. jsme se v družině vypravili sbírat odpadky na naučné stezce. Cestou jsme rozmístili malované kamínky, které jsme vyráběli v hodině výtvarné výchovy.

#

Den koktejlů v ŠD

Datum: 24. 5. 2021

Pondělní odpoledne 17.5. jsme si zpříjemnili přípravou koktejlů: banánového shake a mátového mojita.

#

Co děláme v družině

Datum: 23. 3. 2021

Co děláme v družině

#

Houby

Datum: 23. 3. 2021

Na vsetínském zámku jsme navštívili výstavu Houby, kterou nás provázel Mgr. Jan Husák. Žáci shlédli velké množství exponátů, učili se houby poznávat, dělit na jedlé, nejedlé, jedovaté.

#

Hvězdárna

Datum: 23. 3. 2021

V říjnu jsme se vypravili se školní družinou na hvězdárnu – žáci se  dozvěděli, k čemu všemu se hvězdárna využívá, podívali se na modely raketoplánů a mohli hvězdářským dalekohledem pozorovat Slunce. Také  viděli poutavý film o  vesmíru a planetách.

Školní družina

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie